Duben 2017 - přívoz zase jede PDF Tisk Email

O prvním dubnovém víkendu jsme spustili prám a přívoz zahájil novou sezónu.

Od června do září - DENNĚ od 10.00 hod do 19.30 hod (v neděli pouze do 18.00 hod.

Přívoz je možno domluvit individuálně na mobilu - podrobnosti jsou tady.

 


 
Výroční zprávy sdružení PDF Tisk Email

Jako každý pořádný spolek, máme i my rádi otevřené informování o všem, co jsme v sezóně podnikli. Pokud si toho někdo nestačil všimnout přímo na místě činu u řeky, pak může za dlouhých zimních večerů prostudovat výroční zprávy za poslední čtyři roky.

Jsou tu vystaveny jako soubory ve formátu PDF, takže stačí kliknout na linku příslušného ročníku a zpráva se otevře nebo si ji stahujte kliknutím pravého tlačítka myšky do svého počítače. Na jaře se opět uvidíme na plovárně.

2016

2015

2014

 
Stanování PDF Tisk Email

Senohrabská plovárna je zároveň vodáckým tábořištěm, kde je možno za nevelký obnos stanovat.

K dispozici je sociální zařízení, venkovní i vnitřní sprchy. Cennější věci je možno uložit pod zámek.


V areálu lázní je ohniště s přilehlým sezením pod střechou, které vás ochrání před nepřízní počasí. Využít je možno dětské hřiště a pískoviště, zahrát si je možno stolní tenis a další hry. V sousedství lázní je provozováno i občerstvení zvané Baštírna.

 

Stanování je možno domluvit na místě s převozníkem či lázeňskou nebo na e-mailovém kontaktu z webových stránek


Od roku 2015 máme 3 druhy pohledů k dostání (za 35 Kč) pamětní Vodácké říčenky v podobě plaveckého kruhu (červená a modrá varianta), na němž se kromě názvu plovárny a době jejího vzniku (1899) dozvíte i na kterém říčním kilometru Sázavy se Senohrabská plovárna nachází.

 

 
Sezóna 2017 PDF Tisk Email

Členové, příznivci a dobrodinci našeho plovárenského spolku.

Jako každý rok se na vás tradičně obracíme na počátku nové plovárenské sezóny s velkou prosbou o morální, a v neposlední řadě také o případnou finanční dopomoc našemu snažení zachránit, zvelebovat, udržovat a provozovat nám tolik milé a překrásné místo senohrabských říčních lázní.

V této souvislosti vás rovněž chceme seznámit s našimi hlavními plánovanými aktivitami. Letošní dvacátou první sezónu chceme zahájit první jarní brigádou v sobotu 8. dubna 2017 spuštěním převoznické lodi na vodu a prvním jarním úklidem. Již v dubnu nebo květnu musíme radikálně řešit omezení vjezdu cyklistů do areálu plovárny i restaurace Baštírna a opravit již zcela zničené oplocení areálu se dvěma vstupními bránami nad restaurací Baštírna a za brodem přes Mnichovku. Projekt i financování konzultujeme s obecním úřadem. Rovněž během jara musíme realizovat provizorní opravy lázeňských kabin, především ochozu. Při zahájení sezóny chceme rovněž osadit připravovaný železný pozinkovaný protiskluzový nástup na přívoz na zlenické straně řeky. V průběhu roku 2017 chceme dokončit průběžně připravovaný projekt revitalizace a obnovy mobiliáře, především repliky a dostavby lázeňských kabin a altánu.

Komplexní studii chceme předložit obci a pokusit se na jeho realizaci získat finanční prostředky společně s obcí. Tolik k našim plánovaným aktivitám v letošním roce.

Novinky i připravované akce budeme zveřejňovat nejen na těchto internetových stránkách, ale i na facebooku (říční lázně Senohraby) nebo vám zasílat na e-mailové adresy. Případné kontakty na sebe nebo jejich změny prosím zasílejte na kašpar zavináč archaia.cz.

Moc děkujeme za vaši přízeň a v případě vaší velkorysosti si vám dovolujeme zaslat číslo *našeho nového účtu* 2201120585/2010, na který je možno zaslat jakýkoliv finanční příspěvek na naši činnost. POZOR – z důvodů nehorázných poplatků jsme změnili bankovní dům a tedy i číslo účtu.

 
Historie plovárny PDF Tisk Email

Malebné údolí Mnichovky a především její soutok se Zlatou řekou, jak nazývali Sázavu trempové ve 20. a 30. letech 19. století, patří dodnes k oblíbeným cílům celoročních výletů. Nejinak tomu bývalo dříve. Zdejší brod se nacházel na významné spojnici přemyslovského pohraničního hradiště Lštění z 10. - 12. století s pražskou kotlinou. V polovině 13. století stál na svahu nad Mnichovkou bezejmenný dřevohlinitý hrad, po jehož zániku byl na protějším kopci v závěru 13. století postaven známý hrad Zlenice (lidově nazývaný Hláska).

Celý článek...
 
Plovárna dnes PDF Tisk Email

Provoz a údržbu zdejší plovárny zajišťuje od roku 1997 „Občanské sdružení pro obnovu provozu senohrabské plovárny a zachování přívozu“, které má areál v pronájmu od obce Senohraby. Především neudržitelná hygienická situace, související s absencí sociálního zařízení, vedlo stávající zastupitelstvo k přípravě projektu výstavby záchodků, celkové revitalizace areálu a zřízení vodáckého tábořiště.

 

Celý článek...
 
Fotografická galerie

Je připravena potěšit vaše oko a projasnit mysl při vzpomínce na pěkné chvíle, prožité na Senohrabské plovárně.

Fotky zachycují také archeologický výzkum z minulého roku, výstavbu nové sociálky, spouštění pontonu pro plavce, lázeňské a převozníky a plovárnu jako celek, včetně zimy a povodní.

Klikni myškou do fotogalerie.